Aliplast Extrusion - o firmie

Aliplast, polska część światowej grupy Corialis, to prężnie rozwijający się na polskim rynku projektant, producent, dystrybutor systemów i komponentów aluminiowych.

Firma powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się projektowaniem oraz produkcją systemów aluminiowych.  W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast. W tym roku firma świętuje 10-lecie działalności na rynku. Od początku swojej działalności polski Aliplast postawił na ekspansywny rozwój, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz  projektowania nowych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Na  początku swej działalności Aliplast zatrudniał 15 osób, obecnie w obu Spółkach: Aliplast Aluminium Systems i Aliplast Aluminium Extrusion pracuje 303 pracowników. Dynamika sprzedaży, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski, a także Europy zostały zauważone na rynku. Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe.  


Od lipca 2011 roku
Aliplast jako druga spółka Aliplast Extrusion Sp. z o.o. rozpoczyna produkcję  kształtowników ze stopów profili aluminiowych. 11 lipca 2011 roku wytłoczono pierwszy profil.


Aliplast Extrusion oferuje produkcję profili aluminiowych z przeznaczeniem do m.in.:
fasad, okien, drzwi, mebli, opraw oświetleniowych, wyposażenia łazienek, listew ozdobnych, poręczy i systemów budowlanych, wyposażenia sklepów, gablot wystawowych, dachów, solarów, bram, markiz i słupków balustradowych, masztów do łodzi żaglowych, prowadnic, a także komponentów dla przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego i elektronicznego.


Aliplast Aluminium Extrusion to nowoczesne przedsiębiorstwo, z wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, zaawansowanym zapleczem technologicznym i produkcyjnym: pionową i poziomą lakiernią proszkową, prasą do wyciskania kształtowników aluminiowych, centrum obróbczym CNC firmy elumatec.