Aliplast Extrusion Open Day

Koncert zespołu Budka Suflera, występ iluzjonisty Marcina Muszyńskiego to tylko niektóre z atrakcji, które uświetniły imprezę Aliplast Extrusion Open Day inaugurującą otwarcie prasowni profili aluminiowych Spółki Aliplast. Impreza odbyła się 30 września br. i niewątpliwie była to jedna z większych imprez w branży w tym roku. W imprezie uczestniczyło ponad 800 gości z kraju i zagranicy (klienci firmy Aliplast – najwięksi producenci stolarki okienno- drzwiowej, dostawcy, architekci, reprezentanci organizacji biznesowych, mediów, władze miasta Lublina).

Aliplast Extrusion Open Day to uroczyste otwarcie i zaprezentowanie pracy pierwszej z planowanych docelowo dwóch pras do wyciskania profili aluminiowych. Tym samym było to zakończenie kolejnego etapu inwestycji Spółki Aliplast - rozbudowa powierzchni magazynowo-produkcyjnej firmy (całkowita powierzchnia obiektu to na chwilę obecną 35 tys. m2)  oraz uruchomienie pionowej lakierni proszkowej. Spotkanie to było również okazją do oficjalnego rozpoczęcia działania na rynku spółki Aliplast Extrusion, skupiającej swoje działania na projektowaniu i produkcji profili i komponentów aluminiowych mających zastosowanie już nie tylko w branży budowlanej.

Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie prasowni profili aluminiowych. Aliplast Extrusion dysponuje nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną prasą o nacisku 2,2 tys. ton oraz moce produkcyjne na poziomie 10 tys. ton w skali roku. Specyfikacja techniczna prasy: maksymalna długość: 14000 mm, maksymalna szerokość: 240 mm, minimalny ciężar: 0.250 kg, maksymalny ciężar: 8.000 kg. Materiał: gatunki stopów aluminium: EN AW 6060, 6063, 6005, 6082. Technologia oparta na znormalizowanych parametrach zgodnie z PN EN 573xx/755-xx/12020.  

Aliplast może pochwalić się również nową linią do malowania proszkowego profili aluminiowych. Jest to najnowocześniejsza w tej części Europy linia do pionowego lakierowania profili. Prezentowany był również proces malowania proflli aluminiowych w systemie Decoral - czyli wood colour. W Centrum Szkoleniowym prezentowane były maszyny do cięcia, obróbki i łączenia profili stosowanych przy produkcji okien, drzwi i fasad firmy FOM Industries. Prezentacje przygotowały również nasze firmy partnerskie: Orgadata, Sobinco, Dorma, oraz Effector.

Uroczystą część imprezy rozpoczęło powitanie wszystkich gości przez Pana Jana Kidaja Prezesa Zarządu Spółki. Krótkimi przemówieniami uczcili otwarcie nowej siedziby Aliplast także Prezydent Miasta Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Krzysztof Hetman.