dział jakości Aliplast Extrusion

Klasa powierzchni profili jest bardzo istotnym aspektem wykorzystywanym nie tylko przy określaniu przeznaczenia profili (anodowanie, lakierowanie), ale również do konstruowania matrycy. Stan matrycy i jej budowa oraz stop wpływają znacząco na jakość powierzchni wyciskanych profili. Często zmiana klasy powierzchni na wyższą dla już wdrożonej matrycy nie jest możliwa.

Przed każdym nowym wdrożeniem, a także przed produkcją należy ustalić z klientem klasę powierzchni wyciskanych profili.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi klas powierzchni profili.

  Aliplast Extrusion - klasy powierzchni profili

Wszystkie działania spółki Aliplast Extrusion mają na celu zapewnienie wysokiej jakości oferowanych produktów, którą potwierdzają wystawiane na życzenie Klienta, zgodnie z normą PN-EN 10204:2006,  dokumenty:

- Deklaracja zgodności 2.1. – potwierdza, że profile zostały wyprodukowane zgodnie z zamówieniem

- Atest 2.2. – zawiera informację dotycząca składu chemicznego aluminium, z którego wyprodukowano profile

- Świadectwo odbioru 3.1. – potwierdza skład chemiczny stopu, z którego wyprodukowano profile oraz ich własności mechaniczne.

      Aliplast Extrusion posiada własne laboratorium wyposażone w uniwersalną maszynę wytrzymałościową Lab Test 6.100SP1 dzięki której na bieżąco można kontrolować parametry mechaniczne produkowanych profili poddając je statycznej próbie rozciągania. Ponadto posiadamy również pełna gamę przyrządów do pomiaru wymiarów i kształtu oraz Webster, który umożliwia badanie twardości.

W najbliższym czasie planowany jest zakup stacjonarnego twardościomierza oraz optycznej maszyny pomiarowej, która pozwoli na jeszcze dokładniejszy pomiar nawet bardzo skomplikowanych kształtów.