Fundator

Grupa Aliplast – Aliplast Sp. z o.o. (segment systemów aluminiowych) oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (produkcja profili aluminiowych).

Firma Aliplast Sp. z o.o. powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast.

Od pierwszych lat działalności Spółka Aliplast skupiła się na inwestycjach i rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Park technologiczny Spółki to 2 lakiernie proszkowe pionowe, 2 lakiernie proszkowe poziome, linia lakiernicza akcesoryjna, anodownia, dział CNC. Dynamika sprzedaży, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski, Europy jak również Stanów Zjednoczonych zostały zauważone na rynku. Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe. Firma stawia na ekologiczne rozwiązania – w roku 2021 produkowane przez firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe: srebrny certyfikat Cradle to Cradle .

Obecnie Grupa Aliplast liczy prawie 1000 pracowników, powierzchnia produkcyjno-magazynowa prawie 60 tys.m2.

Aliplast Sp. z o.o. (segment systemów aluminiowych) oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (produkcja profili aluminiowych) są częścią międzynarodowego koncernu CORIALIS.

CORIALIS Core Innovative Aluminium Integrated Solutions to międzynarodowa grupa skupiająca firmy: Aliplast Aluminium Systems w Belgii, Profils Systèmes we Francji, Smart System w Wielkiej Brytanii, Aliplast Aluminium Systems i Aliplast Extrusion w Polsce, JMD Systems, Lingote Aluminios S.A. w Portugalii, Centroalum S.A. W Hiszpanii.