„Dni BHP” z Grupą Aliplast

04 września 2023

W dniach 29-30.08.2023r, odbyła się  II edycja projektu „Dni BHP”. Łącznie w szkoleniach wzięło udział ponad 400 Pracowników Grupy Aliplast i odbyło się aż 735 cykli szkoleniowych.

W tym roku zaproponowaliśmy Pracownikom 5 modułów szkoleniowych:

• „Zdrowy Kręgosłup” – w zaciszu pergol, na świeżym powietrzu Trener Personalny przedstawił każdemu uczestnikowi jak w łatwy sposób zadbać o swój kręgosłup po ciężkim dniu w pracy. Specyfikacja pracy różni się między stanowiskami, dlatego Trener Personalny dostosował ćwiczenia do  indywidualnych potrzeb.
• „Testujemy środki ochrony” – Na tych warsztatach wraz z instruktorem była możliwość przetestowania środków ochrony, które wykorzystywane są  w  pracy.
• „Strefa bezpiecznej jazdy” – Bezpieczeństwo liczy się dla nas również w drodze z pracy i do pracy, dlatego zorganizowane zostało  szkolenie, w którym można było doświadczyć symulacji dachowania w pojeździe.
• „Gogle VR” – dzięki zastosowaniu gogli VR każdy uczestnik warsztatów został przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości, gdzie czekały na niego mocne wrażenia ( ucieczka z płonącego budynku czy pierwsza pomoc).
• „Wybuchy” – zagrożenie wybuchem na naszym zakładzie jest realnym zagrożeniem, dlatego odbyły się pokazy wybuchów pyłu z farby proszkowej stosowanej na wydziale Lakierni.

Jakie moduły cieszyły się największym zainteresowaniem? Były to „Strefa wybuchów” oraz zajęcia z „Bezpiecznej jazdy”, które zgromadziły ponad 200 osób. Pracownicy docenili również zajęcia ćwiczeniowe „Zdrowy kręgosłup”, które odbywały się w naszej pergoli NUUN ECO.

Naszym celem jest ciągła poprawa stanu bezpieczeństwa oraz komfortu pracy załogi Grupy Aliplast.

„Dni BHP” to nie tylko promocja bezpieczeństwa wśród Pracowników, ale realne rezultaty w kwestii znajomości podstawowych zasad ochrony zdrowia i higieny pracy.