Grupa Corialis nagrodzona Złotym Medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis

19 września 2023

Grupa Corialis, do której należy Aliplast Sp. z o. o. oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o., już po raz drugi została nagrodzona Złotym Medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis, zajmującą się oceną działań i praktyki firm z perspektywy społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym zaangażowania ekologicznego.

Złoty Medal od EcoVadis Grupa Corialis  otrzymała w wyniku oceny w 4 wymiarach: środowiskowym, społecznym, etycznym i dotyczącym łańcucha dostaw.

  • środowisko – odpady, woda, energia, zanieczyszczenia, substancje chemiczne, różnorodność biologiczna
  • praca i prawa człowieka – szkolenia, dyskryminacja, nękanie, różnorodność, przestrzeganie praw człowieka, BHP, warunki pracy, dialog społeczny
  • etyka – korupcja, łapówkarstwo, praktyki antykonkurencyjne, odpowiedzialne zarządzanie informacjami
  • zrównoważone zamówienia – nadzór nad kwestiami społecznymi i środowiskowymi dostawcy

Certyfikaty takie jak EcoVadis staną się w przyszłości istotnym elementem procesu doboru kontrahentów – autentyczne i poparte faktami postępowanie w idei zrównoważonego rozwoju ma szansę zaistnieć jako istotny element przewagi konkurencyjnej na rynku.

EcoVadis jest niezależną firmą ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu. Została założona w 2007 roku i ocenia wyniki firm w kategoriach Środowisko, Praca i Prawa Człowieka, Zrównoważone Zamówienia oraz Etyka. Ocena oparta jest na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO 26000. Ponad 100 000 firm z ponad 175 krajów i 200 branż regularnie poddaje ocenie EcoVadis swój łańcuch wartości.

Ponowne przyznanie Złotego Medalu przez EcoVadis potwierdza, że Grupa Corialis jest na właściwej drodze w realizacji swojego planu dotyczącego zrównoważonego rozwoju.

Grupa Corialis* Core Innovative Aluminium Integrated Solutions to międzynarodowa grupa skupiająca firmy: Aliplast Aluminium Systems w Belgii, Profils Systèmes we Francji, Smart System w Wielkiej Brytanii, Aliplast Aluminium Systems i Aliplast Extrusion w Polsce, JMD Systems, Lingote Aluminios w Portugalii i Centroalum w Hiszpanii.  Corialis  jest liderem w projektowaniu i  produkcji wysokiej jakości systemów aluminiowych.