Moja przygoda ze sportem – wywiad z Damianem, trenerem Akademii Piłkarskiej Grupy Aliplast

03 sierpnia 2023

Zapraszamy na pierwszy z cyklu wywiadów z naszymi Pracownikami o ich pasjach i zainteresowaniach. Miłej lektury !

Damian – kapitan drużyny Aliplast Football Team, Trener Akademii Piłkarskiej Grupy Aliplast oraz wieloletni pracownik firmy Aliplast (dział reklamacji). Posiada licencję trenerską UEFA.

  • Damian, od kiedy zaczęła się Twoja przygoda ze sportem, a konkretnie z piłką nożną?

Piłka nożna była w moim życiu odkąd pamiętam. Mój tata grał zawodowo w piłkę i tę pasję odziedziczyłem ja. Moi wujkowie również grali w piłkę. Pamiętam jeszcze czasy kiedy kapitanowie drużyn wymieniali się proporczykami z herbem swojego klubu, mój tata był kapitanem drużyny i z każdego meczu przywoził mi taki proporczyk – pamiętam, że całą ścianę miałem nimi wyklejoną.

  • Co było twoim motywem aby zostać trenerem?

Tak jak już wspomniałem, piłka nożna w moim życiu jest od najmłodszych lat. Już jako dziecko marzyłem, aby grać w piłkę na jak najwyższym poziomie, a po skończeniu kariery zostać trenerem. A dlaczego trenerem ? Ponieważ trener jest taką osobą, która daje wiarę w to że można realizować swoje marzenia, tylko trzeba ciężko nad tym pracować. Dlatego podkreślam młodym adeptom piłki nożnej, że ciężka praca równa się sukces.

  • Damian, jak się pracuje z dziećmi?

Praca z dziećmi to wspaniałe doświadczenie, staram się przekazać im swoją wiedzę, ale również nauczyć i wychować. Uważam, że każdy sport jest wspaniały, daje nam wiele możliwości, rozwija nas fizycznie, ale również psychicznie. Jako trener staram się rozwijać sportowo dzieci, ale kładę również nacisk, na wychowanie i naukę  – by byli dobrymi i życzliwymi ludźmi.

  • Czy to Akademia Piłkarska Grupy Aliplast to Twoja pierwsza praca z dziećmi?

To nie jest moja pierwsza praca z dziećmi: od 2015 roku pracuję w Akademii Świdniczanka, gdzie pracowałem z dziećmi z roczników 2013, 2016 i 2017.

  • Twój Idol trenerski ?

Nie mam w tym momencie idola, w którego jestem wpatrzony i jest dla mnie wzorem, cenię wielu dobrych trenerów i od każdego uczę się czegoś innego. Nie ma idealnej jednej osoby. Można wzorować się na różnych trenerach i od każdego się czegoś innego, nowego nauczyć.  W tym momencie cenię sobie najbardziej dwóch trenerów: jest nim Jurgen Klopp i Pep Guardiola.

  • Drużyna której kibicujesz ?

Drużyna, której kibicuję to zdecydowanie FC Barcelona, jednak jak zawsze podkreślałem ja jestem za dobrą piłką bez względu na to kto z kim gra.

  • Którą ligę najczęściej oglądasz?

Najczęściej oglądam chyba Premier League – ponieważ gra jest tam na bardzo intensywnym poziomie przez co emocje są przez większość meczu. Natomiast La Liga czyli Liga Hiszpańska jest najprzyjemniejsza dla oka, ponieważ jest piłką techniczną i można zauważyć tam bardzo dużo niekonwencjonalnych podań, oraz podziwiać umiejętności techniczne niektórych zawodników.

  • Wracając do Akademii Piłkarskiej – czy planujecie brać udział w jakiś meczach?

Myślę, że byłoby to bardzo fajne doświadczenie dla dzieci. Problemem jednak jest  to, że sparingi dzieci grają zawsze w swoim roczniku, a w naszej Akademii są dzieci w wieku od 6 do 13 lat, czyli z kilku roczników i uniemożliwia nam to  zagranie sparingu z innymi drużynami. Nie możemy zagrać meczu z dziećmi w wieku 8 lat, ponieważ dla tych najmłodszych 6 latków będzie to niebezpieczne, natomiast dzieci w wieku 10-13 lat mogą czuć się niekomfortowo, grając z młodszymi od siebie. W przyszłości gdyby w naszej Akademii było w jednym roczniku przynajmniej 6-7 dzieciaków, wtedy jestem w stanie zorganizować drużynę do zagrania meczu.

  • W jaki sposób można zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Grupy Aliplast?

Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 817 106 128 lub 603 067 225 lub napisać wiadomość, adres: damian.miazga@aliplast.pl. Wszelkich informacji udzielę na bieżąco.

Damian – bardzo dziękujemy za rozmowę, ale przede wszystkim za Twoje zaangażowanie. Życzymy powodzenia !