Grupa Corialis nagrodzona złotym medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis

16 września 2022

Grupa Corialis została nagrodzona złotym medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis, zajmującą się oceną działań i praktyki firm z perspektywy społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym zaangażowania ekologicznego.

Złoty medal od EcoVadis Grupa otrzymała w wyniku oceny w 4 wymiarach: środowiskowym, społecznym, etycznym i dotyczącym łańcucha dostaw.

W trosce o swój ślad środowiskowy, wpływ na społeczeństwo i odpowiedzialność ekonomiczną, Grupa Corialis jest firmą zaangażowaną w silne podejście do CSR. Procesy produkcyjne Spółek Grupy Corialis oparte są o recykling i minimalizację odpadów, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego i zachowaniem europejskich norm. Grupa Corialis skupia się również na higienie i bezpieczeństwie pracy, angażuje w rozwój i profesjonalizację pracowników.

Certyfikaty takie jak EcoVadis staną się w przyszłości istotnym elementem procesu doboru kontrahentów – autentyczne i poparte faktami postępowanie w idei „sustainability” ma szansę zaistnieć jako istotny element przewagi konkurencyjnej na rynku.

Grupa Corialis* Core Innovative Aluminium Integrated Solutions to międzynarodowa grupa skupiająca firmy: Aliplast Aluminium Systems w Belgii, Profils Systèmes we Francji, Smart System w Wielkiej Brytanii, Aliplast Aluminium Systems i Aliplast Extrusion w Polsce, JMD Systems oraz Lingote Aluminios w Portugalii. Corialis  jest liderem w projektowaniu i  produkcji wysokiej jakości systemów aluminiowych.