Uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu zakładu Aliplast

18 kwietnia 2024

We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku nastąpiło uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu zakładu Aliplast. Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Prezes Zarządu Grupy Aliplast Jan Kidaj oraz Dyrektor Inwestycyjny Tomasz Ćwiek symbolicznie przecięli symboliczną czerwoną szarfę.
6 miesięcy intensywnej pracy, 2.5 MW mocy, 19 falowników o mocy 125 kW, około 4500 modułów fotowoltaicznych o wadze 123 ton na 40 tys.m2 dachu Spółki Aliplast to tylko kilka liczbowych faktów inwestycji – jednej z największych klejonych instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Aliplast to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów aluminiowych. Podstawą modelu biznesowego Firmy jest zrównoważony rozwój, zarówno w zakresie oferty produktowej, jak i procesów produkcyjnych. To innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania optymalizujące procesy produkcyjne, zaawansowane systemy zarządzania, bezpieczne środowisko pracy, rozsądna polityka środowiskowa, zrównoważone wykorzystanie zasobów, przyjazna dla środowiska gospodarka odpadami i zapobieganie zanieczyszczeniom.
Inwestycja w instalację fotowoltaiczną, to kolejny krok naszej firmy w kierunku osiągnięcia neutralności środowiskowej.